Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Giełda Szkół 2017 w Rudzie Śląskiej

Shares
Czytaj wygodniej

30 marca 2017 roku w hali sportowej MOSiR (obok Aquadromu) w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Halemba, odbędzie się kolejna Giełda Szkół, na której rudzkie szkoły średnie przedstawią swoją ofertę edukacyjną. W tym roku szacowana frekwencja uczestników giełdy to nawet 1000 osób!

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 9:00, natomiast przewidziana godzina zakończenia to 13:00. Tego dnia rudzkie szkoły ponadgimnazjalne będą miały okazję zachęcić gimnazjalistów do złożenia w czerwcu dokumentów rekrutacyjnych do placówki, która ich zainteresuje.

Jak co roku, oferta dydaktyczna szkół będzie zróżnicowana. Udział w wydarzeniu wezmą zarówno licea ogólnokształcące, jak i szkoły zawodowe oraz lokalne technika. W tym roku na giełdzie będzie promowany nowy kierunek kształcenia technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, który zostanie uruchomiony od września w Technikum nr 3 w Rudzie Śląskiej. Szkoła z tej okazji postanowiła zaprosić do współpracy przy tworzeniu tego kierunku lokalnego operatora telewizji cyfrowej, firmę Elsat i dostawcę Internetu, firmę Sileman. Na tegorocznej giełdzie stoisko technikum będzie wspierane przez powyższe firmy w formie wyposażenia w komputer, na którym zostaną zaprezentowane m.in. systemy projektowe, systemy nadzoru sieci itd., ściśle związane z kierunkiem technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

Kierunek ten jest odpowiedzią na postulaty firm telekomunikacyjnych, w których tacy fachowcy są bardzo potrzebni. Z pomysłem powstania tego kierunku wyszła Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Zawód technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oficjalnie obowiązuje w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego od dnia 1 czerwca 2016 r. Został wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniając rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. poz. 841). Założeniem edukacji w ramach tego kierunku jest przygotowanie uczniów do przyszłego podjęcia pracy u operatorów telewizji cyfrowych i dostawców Internetu.

W ramach współpracy Technikum nr 3 i firm Elsat i Sileman, została przewidziana organizacja wykładów branżowych dla przyszłych techników szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych, warsztatach i konferencjach tematycznych.

Spółki zobowiązały się również asystować przy organizacji Dnia Zawodowca, Festiwalu Nauki, Festynu Szkolnego oraz Dni Otwartych Szkoły.

 

ooo

 

One comment

  • fo24.pl

    Czerwiec 8, 2017 - 10:39 am

    Oferta Giełgy robi wrażenie. Nowe kierunki też bardzo przydatne w erze internetu światłowodowego i przy tym rozwoju technologii.

    Odpowiedz

Podziel się opinią:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wydarzenia

<< Mar 2018 >>
pwścpsn
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Najgorętsza promocja

Kliknij i poznaj promocję!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux