Elsat | Sileman - Odkryj więcej

Nasi wspierający Pracownicy – pomoc dla Domu Samotnej Matki

Wśród pracowników Elsatu i Silemana rozeszła się wieść, że z okazji Dnia Matki organizujemy zbiórkę darów, które następnie zostaną przekazane kobietom z Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej.

Na rezultaty nie musieliśmy długo czekać. Przy udziale dobrej woli, życzliwości i odrobiny empatii bardzo szybko uzbierała się pokaźna ilość różnej kategorii rzeczy, które każdemu z nas w oczywisty sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wśród kilkunastu worków i kartonów, które zostały przekazane placówce znalazły się takie rzeczy jak ubrania, obuwie, pościele, bielizna, zabawki i gry planszowe dla dzieci, a także sprzęt AGD oraz środki czystości. Oprócz wyżej wspomnianych darów w dniu 29.05.2017 r. na ręce pana Henryka Kupka – Prezesa DSM została przekazana również wartość pieniężna, która przeznaczona zostanie na zakup nowego pieca gazowego.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc oraz liczymy na to, że tym drobnym gestem uda nam się wpłynąć na jakości życia kobiet z Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej.

Przyłączycie się do kolejnej zbiórki?

Nowa superprodukcja „GENIUSZ”

Już 23 kwietnia na antenie National Geographic HD (k.353) zobaczycie produkcję „Geniusz”.

„Geniusz” to 10-odcinkowa antologia, oparta na głośnej biografii Alberta Einsteina, autorstwa Waltera Isaacsona. W serii widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny epizod będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe życie osobiste. Pierwszy odcinek serii został wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Rona Howarda.

W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn („Sils Maria”, „Siła muzyki”, „Charlie chory z miłości”), zaś dojrzałego Einsteina gra Geoffrey Rush („Jak zostać królem”, „Piraci z Karaibów”, „Blask”). Obok nich w produkcji wystąpili m.in. Emily Watson, Michael McElhatton, Seth Gabel, Samantha Colley, Richard Topol i Vincent Kartheiser.

 

III edycja Śląskiej Ligii Bouderlowej

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Sport, jak wiadomo można uprawiać na różne sposoby. Aktywność fizyczna pozwala zachować witalność i dobry nastrój, ma działanie wręcz terapeutyczne. Uprawiając sport uwalniamy morze endorfin, które poprawiają nasze samopoczucie.

Postaw na sport

Postaw na sport

Lubimy wspierać wartościowe inicjatywy i ciekawe pasje. Od października firma Elsat i Sileman rozpoczęła współpracę z trenerem personalnym Wojciechem Polusem. Pragniemy w ten sposób zachęcić społeczeństwo do aktywności fizycznej nie tylko przed latem…

Wakacje dawno już za nami, barwy jesieni pokryły przyrodę szykującą się do zimy. Często przed nadejściem lipca, a więc sezonu bikini, nagle budzimy się z głębokiego snu i w pośpiechu rozpoczynamy dietę jedną za drugą, bojąc się, że nie zdążymy wrócić do formy z ubiegłego roku.

Wsparcie zawodów żużlowych

Wsparcie zawodów żużlowych

Dawna wizytówka miasta Świętochłowice, dziś znów wraca do łask. Miejsce bogate w historię i tradycję, główna atrakcja i punkt sportowych emocji dla miłośników żużla.  Oczywiście mowa o klubie żużlowym MS „Śląsk Świętochłowice”, klubie którego duch nigdy nie zginął, a jego bogata historia nie dała o sobie zapomnieć. Szkółka żużlowa został reaktywowany w 2015 roku i obecnie trwa do niej nabór. 

Sportowa wizytówka mista

Sportowa wizytówka mista

Świętochłowice od zawsze kojarzone były z przemysłem hutniczym i sportem żużlowym. Obie branże przez wiele dziesięcioleci były ze sobą mocno powiązane, jednak czas trudnych przemian społeczno-gospodarczych w kraju poskutkował kresem żużlowych emocji w centrum górnośląskiej aglomeracji w roku 2002.

Piknik rodzinny „ Rajd dla bajtla” i Gra Miejska

Piknik rodzinny „ Rajd dla bajtla” i Gra Miejska

Już 18 września o godzinie 12:00 na stadionie  GKS Szombierki, odbędzie się II edycja Pikniku Rodzinnego „Raj dla bajtla” i Gry Miejskiej „Uwolnij Abonenta” organizowanej przez lokalnego dostawcę telewizji cyfrowej, firmę Elsat oraz lokalnego dostawcę Internetu, firmę Sileman. To okazja do spędzenia radosnych i niezapomnianych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podróż za jeden uśmiech

Podróż za jeden uśmiech

Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją bardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz! – te słowa Marka Fishera z pewnością przyświecają dwójce śmiałków, którzy wyruszyli na rowerową wyprawę od Gdyni, aż do Kętrzyna.

14 sierpnia, mimo niesprzyjającej pogody, rowerzyści z Zabrza – Pan Jan Polus oraz Pani Joanna Kuca, podjęli wyzwanie przejechania ponad 400 km w mniej niż tydzień. Wyprawę ów pasjonatów nieszablonowych wycieczek, wsparły dwie lokalne firmy, dostawca telewizji cyfrowej Elsat oraz dostawca Internetu Sileman.

Rajd trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej

Rajd trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej

W zdrowym ciele, zdrowy duch! 20 sierpnia odbył się Rajd trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej, zorganizowany przez lokalne Stowarzyszenie Rowerowe Przejazdy Integracyjne. Wydarzenie zostało objęte patronatem firm Elsat i Sileman.

Rudzka Obwodnica Rowerowa została stworzona w 2015 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie liczy 29 km i łączy ze sobą niemal wszystkie dzielnice miasta. W przyszłości niewykluczona jest rozbudowa obwodnicy o kolejne ścieżki i szlaki rowerowe.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux