Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

V Krąg Abonenta – relacja ze spotkania z ekipą programu „Górnicy PL”

Shares
Czytaj wygodniej

Kolejny Krąg Abonenta za nami!

Wczorajsze popołudnie i wieczór spędziliśmy w miejscu, które bardzo podkreśla lokalny charakter naszego regionu dzięki zabytkowym eksponatom, multimedialnym przewodnikom oraz pięknej industrialnej scenerii. Wczoraj byliśmy w Stacji Sprężarek Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Sztolnia „Królowa Luiza” to kompleks obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu obejmujący zrewitalizowane budynki Stacji Sprężarek oraz Rozdzielni 6kV, budynek maszynowni i wieżę szybu „Carnall” przy ul. Wolności. Głównym eksponatem Sali Sprężarek jest ponad 60-tonowy kompresor z 1936 r. stanowiący jednocześnie niezwykły element wystroju pomieszczenia.

Tym razem w organizacji wydarzenia pomógł nam nasz nieoceniony partner, gigant wśród kanałów edukacyjnych – Discovery Channel. Po wielkiej premierze nowego, przełomowego programu „Górnicy PL” ekipa pracująca przy produkcji postanowiła podzielić się wrażeniami z naszymi Abonentami. Wczorajszego popołudnia, piątka bohaterów zawitała do Zabrza, by opowiedzieć o tym w jakich warunkach powstawał serial, jak wyglądała współpraca z bohaterami – prawdziwymi górnikami, a także co ta przygoda wniosła do ich prywatnego i zawodowego życia. Wśród bohaterów wieczoru znalazł się górnik JSW Borynia, który podzielił się z nami swoimi odczuciami z tej drugiej strony – podziemnego pracownika, który po 25 latach w kopalni mógł przyczynić się do pokazania prawdziwego, a zarazem tak bardzo innego świata od tego który znamy.

Bohaterami wieczoru byli:

× Agnieszka Bujas – reżyser i producent serialu

× Krzysztof Łuczak – operator kamery

× Krzysztof Bednarczyk – realizator dźwięku

× Dominik Danek – kierownik produkcji, producent liniowy i mózg operacyjny

× Robert Jaczyński – górnik JSW Borynia

Uczestnicy mogli ujrzeć potwierdzenie tych pełnych emocji opowieści o produkcji programu w kilkunastominutowym filmie zza kulis oficjalnej emisji. Wysoka temperatura, ogromna wilgotność powietrza, pył i ciemność – w takich warunkach pracowała ekipa produkcyjna. „Było warto”, „na pewno tam wrócimy”, „niezwykła przygoda, która pomogła przezwyciężyć strach i nabrać pokory” – to słowa wczorajszych bohaterów, które stanowią piękną kwintesencję gotowych i emitowanych odcinków.

Następnie zjedliśmy wspólnie pyszną kolację, by nabrać sił na dalszą część spotkania, w której odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii z miedzi. Uczestnicy mieli okazje samodzielnie wykonać niezwykły upominek dla siebie lub bliskiej swemu sercu osoby. Powstały przepiękne naszyjniki, bransoletki, breloki i zawieszki. Miedź w połączeniu z przepięknymi, oszlifowanymi minerałami okazała się wspaniałym dodatkiem codziennych i wyjściowych kreacji.

Na koniec uczestnicy V Kręgu Abonenta otrzymali wyjątkowy upominek od Discovery.

W imieniu Elsatu i Silemana pragniemy ogromnie podziękować współorganizatorowi i sponsorowi wydarzenia – Discovery Channel! Słowa podziękowania kierujemy również do naszych bohaterów wieczoru, ekipie kateringowej oraz telewizji Sfera TV. Za element kreatywności i sztuki dziękujemy Pasjonatce biżuterii z miedzi za przeprowadzenie wyjątkowych warsztatów.

Naszym Abonentom serdecznie dziękujemy za przybycie! Do zobaczenia następnym razem!

Podziel się opinią:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wydarzenia

<< Maj 2019 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Polub nas na Facebooku

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux